Liborhor - WeB

!!!!!!!!Na tomto serveru www.liborhor.webgarden.cz není umístěn ani jeden download z CoD2, CoD4, N6300, Simpsonovi, stahování(filmy a hudební alba) jsou to pouze a jen odkazy na jiné servery s kterýmy nespolupracuji,a nic nemám společného!!!!!!!!

Kalendář

Odkazy

Fany web

Tohle sou stránkyy mého good kámoše - doporučuji navštívit!!

Pivka team

Tohle jsou stranky naseho clanu ve hře CoD2!! Doporučuji

Warforum

Tam najdete snad vše stačí se jen zaregistrovat

Google

Spolužáci

Gamepark

Webhry

Zde naleznete zaručeně největší seznam webher na českém internetu

Prison Break

Odkaz na kamosovy stranky o Prison Breaku

Speed test

Informace

Výhody a nevýhody + základní popis

Plus

 • povedený konzervativní design
 • malá tloušťka a hmotnost
 • pevná konstrukce s ocelovými kryty
 • pohodlná klávesnice
 • špičkový QVGA displej s 16 miliony barev, rozlišení 240x320
 • skvělí obraz i na přímem slunci
 • dvě informační diody
 • uživatelské prostředí Series 40 3rd Edition s aktivním pohotovostním režimem
 • dvoumegapixelový fotoaparát
 • vnitřní paměť 7,5 MB rozšířitelná paměťovými kartami microSD
 • vícepoložkový telefonní seznam pro tisíc kontaktů
 • FM rádio a hudební přehrávač
 • klasický miniUSB konektor s USB Mass Storage
 • podpora GPRS a EDGE
 • Bluetooth s podporou profilu A2D

Mínus

 • povrch telefonu náchylný na otisky prstů
 • nepodporuje sítě UMTS
 • špatně snímatelná krytka miniUSB konektoru
 • fotoaparát pořizuje snímky s orientací na výšku
 • natáčení videa v rozlišení jen 176 × 144 bodů
 • boční tlačítka se hůře tisknou
 • chybí infraport
 • vyšší cena při zahájení prodeje
V nabídce finského výrobce dlouho chyběl klasický telefon konzervativního vzhledu s vyspělou funkční výbavou, který byl zastoupil velmi úspěšnou dvojici modelů 6230 a 6230i. Snažila se o to zejména Nokia 6233, která byla představena před rokem a pár měsíci. Její zaoblený vzhled ale mnoho uživatelů nepřijalo s nadšením. Nyní se na náš trh dostává model 6300, který je mnohdy označován za toho pravého nástupce Nokie 6230(i). Má totiž k tomu všechny předpoklady. Přináší moderní štíhlý design bez zbytečných ozdobných prvků, velmi dobrou funkční výbavu i kvalitní klávesnici a displej.

 

Hubne se i u Nokie

Telefony s malou tloušťkou jsou dnes prostě v módě. Je to pochopitelné. Kdo by také chtěl s sebou nosit telefon, který mu v kapse u kalhot způsobí nepříjemnou bouli. Zeštíhlování se nevyhnula ani Nokia, a tak je novinka oproti modelu 6233 o nezanedbatelných šest milimetrů tenčí. Všechny rozměry telefonu tedy jsou 106 × 44 × 12 mm. Příjemná je také hodnota hmotnosti, která činí jen 91g. Pro telefon s ocelovými kryty je to vynikající výsledek.

Nokia 6300 je vyvedena v decentní kombinaci černé a stříbrné barvy. To, co je na telefonu stříbrné, je z oceli. Černé plochy tvoří lesklý plast. Displej a funkční část klávesnice jsou umístěny v černém rámečku, který je oproti svému okolí mírně vystouplý.

Hojné zastoupení kovových materiálů se velmi pozitivně projevilo na konstrukci telefonu. Telefon je velmi pevný. Ani masivní stisk nezpůsobí žádné prohnutí či zavrzání. Kryt baterie taktéž nevykazuje vůli. Použití těchto lesklých materiálů má ale také své stinné stránky. Prakticky celý povrch telefonu přitahuje otisky prstů. Pokud se vám alespoň trošku potí ruce, budete mít celý telefon neustále zamaštěný. Otisky prstů jsou viditelné na klávesnici, na displeji i na všech krytech telefonu.


 

Diody upozorní na vše podstatné

Vzhledem k malé tloušťce se toho na boky telefonu moc nevešlo. Levá strana je zcela bez ovládacích prvků, vpravo pak spatříte dvojtlačítko pro regulaci hlasitosti. Jeho stisk ale vyžaduje nehet nebo silné zatlačení bříškem prstu. Protože zadní kryt baterie zasahuje na boky telefonu, na tlačítko fotoaparátu již nezbylo místo.

Na obou stranách telefonu je na rozhraní zadního krytu a tmavého boku umístěna podlouhlá informační dioda zakrytá bílým plastem. Při zmeškaných událostech bliká výrazným modrým světlem a upozorní vás tak na každý nepřijatý hovor či obdrženou zprávu. V nabídce ji lze deaktivovat.

Horní strana telefonu hostí vypínací tlačítko, které také zvládá rychle přepínat vyzváněcí profily. Hlavní překvapení vás ale čeká na straně dolní. Nokia u tohoto modelu upustila od svého standardního konektoru Pop-port a Nokii 6300 vybavila klasickým konektorem miniUSB. Výhody z toho plynoucí jsou zcela jasné: pro připojení k počítači lze použít například kabel od digitálního fotoaparátu.

Konektor miniUSB je velmi dobře chráněn pomocí pevné krytky, která tak přiléhá k telefonu, že jsem zpočátku ani nevěděl, jak ji otevřít. Manipulace s ní opravdu není příliš příjemná a hlavně když je telefon nový, bude krytku obtížnější sejmout.

Na dolní straně pak najdete ještě další dvě kruhové zdířky. Ta menší slouží pro připojení nabíječky, širší je pak zdířka pro klasický 2,5mm jack a zasouvá se do ní konektor od sluchátek. Škoda, že Nokia konektor neudělala ještě o jeden milimetr širší. Pak by do něj totiž šly zapojit libovolná sluchátka. Další dvě podlouhlé zdířky slouží jako otvor pro mikrofon a pro připojení šňůrky, která se zahákne za výstupek pod zadním krytem.


Vaše jméno na zadním krytu

Zadní strana telefonu je vcelku nezajímavá. Její horní část tvoří černý plast, ve kterém je zabudované, krytkou nechráněné, sklíčko dvoumegapixelového fotoaparátu. Je obehnáno stříbrným rámečkem a mírně zapuštěno, takže se při položení na stůl nepoškrábe. Před každým fotografováním jej ale doporučuji očistit od otisků prstů. Kromě nápisu Nokia vedle něj objevíte devět kruhových štěrbin pro východ zvuku z hlasitého reproduktoru. Stereofonní reproduktory na rozdíl od Nokie 6233 novinka nemá.

Zbytek zadní strany tvoří masivní ocelový kryt baterie. Na něj si můžete nechat u prodejce vybrousit jakýkoliv text nebo grafické logo. Testovaný vzorek nesl na svých zádech webovou adresu MobilManie. Přesné podmínky a ceny této služby ale zatím nejsou známy. Předběžně víme, že by měla být nabízena zdarma prvním padesáti zákazníkům u klíčových prodejců.

I přes své pevné usazení lze zadní kryt poměrně snadno sejmout. Jakmile pojistky povolí, odkryje se Li-Ion baterie uložená pod ním. Jde o typ BL-4C s kapacitou 860 mAh. Podle oficiálních údajů by s ní měl telefon vydržet 210 minut hovoru nebo 348 hodin v pohotovostním režimu.

dhaduji, že při větším zatěžování telefonu budete nabíjet každý druhý až třetí den. Pod baterií najdete SIM kartu, která je na svém místě uchycena nepříliš praktickou příklopkou.

Nokii 6300 samozřejmě nemůže chybět slot na paměťové karty. Po sejmutí zadního krytu jej najdete levé straně telefonu. Díky tomuto řešení lze karty měnit i za chodu telefonu. Slot je určen pro karty formátu microSD, a protože je vnitřní paměť telefonu poměrně malá (přibližně 7,5 MB), při koupi telefonu v něm bude přímo zasunuta karta o velikosti 128 MB.

 

Patrová klávesnice

Klávesnice je u tohoto modelu rázně rozdělena a umístěna ve dvou úrovních. Funkční tlačítka jsou totiž díky vyvýšenině okolo displeje usazeny asi o dva milimetry výše než numerické klávesy. Na pohodlnost ovládání to ale nemá žádný vliv.

Numerická část klávesnice je tvořena jedním blokem kláves bez mezer. Tlačítka jsou dostatečně rozměrná a při stisku mají jistou odezvu s tichým lupnutím. Píše se na nich pohodlně, jen si musíte zvyknout na jejich nevýrazné hmatové odlišení. Klávesy jsou tvořeny ze stříbrného pevného plastu, jejich uchycení k podkladu ale mohlo být lepší. Při přejetí prstem přes klávesnici se mírně viklají. Oceňuji dostatečně silné a rovnoměrné podsvícení popisků na jednotlivých klávesách světle modrým světlem.

Základním ovládacím tlačítkem celého telefonu je čtyřsměrné navigační tlačítko s potvrzovacím středem. Rozměrný potvrzovací střed, který se tiskne jistě, je obklopen stříbrným mírně vystouplým rámečkem. Ten slouží pro aktivaci jednotlivých směrů. I když není příliš široký, díky jeho vyvýšení s ním nebudete mít problémy. Navigační klávesa není vůbec podsvícena.

Okolo ní se nachází čtveřice dobře známých tlačítek: klávesy pro zahájení a ukončení hovoru a dvojice kontextových kláves. Jsou vcelku malé, mají okolo sebe ale dostatek místa, takže se překlepů nemusíte obávat. Všechny čtyři tlačítka jsou rozměrově stejná a od sebe je rozlišíte jen díky barvě malého obdélníčku uvnitř každé klávesy.

 

Displej nadchne

Nokia svůj model 6300 vybavila opravdu špičkovým displejem. Je samozřejmě aktivní a díky technologii TFT zobrazí až 16,7 miliónů barev. Na ploše 31 × 41 mm disponuje QVGA rozlišením s 240 × 320 body. Zobrazení je tak velmi jemné, jednotlivé pixely jsou při běžném pohledu prakticky nerozlišitelné. Pokud k tomu připočtete velmi syté a věrné barvy a kvalitní podsvícení, je pohled na displej přímo odměnou pro oči. Fotografie z vestavěného fotoaparátu na něm vypadají opravdu skvěle. Displej je také dobře čitelný na přímém slunci.

Podsvícení ani kontrast displeje regulovat nelze. V nabídce ale nastavíte, co se má stát, pokud telefon zanecháte ve stavu nečinnosti. Na displeji se může objevit animovaný spořič, který později přejde do úsporného zobrazení s digitálními hodinami, aktuálním datem a s případnými ikonkami zmeškaných událostí. Tyto informace jsou dobře čitelné prakticky za všech okolností. V nabídce nechybí ani možnost aktivace režimu spánku, při kterém se displej zcela vypne. I tak ale díky bočním informačním diodám žádnou zmeškanou událost nepřehlédnete.

 

Prostředí a ovládání mnohokrát prověřeno

Žádné překvapení nečekejte. Nokia 6300 je stejně jako mnoho jejich sourozenců ze stejné stáje vybavena uživatelským prostředím Series S40 3rd Edition. Nabídka i ovládání telefonu se tedy nijak neliší od ostatních Nokií s touto platformou. Potěší vás široké možnosti personalizace telefonu, znechutí místy složitější struktura nabídky.

V pohotovostním stavu displej kromě zvolené tapety zobrazuje v horním řádku intenzitu signálu, stav baterie a čas, případně další ikonky aktivovaných funkcí. Pod nimi se nachází jméno operátora a datum. Spodní řádek je pak vyhrazen popisům funkcí, kterém jsou přiřazeny středu navigační klávesy a dvojici kontextových tlačítek. Střed navigační klávesy vstupuje do hlavní nabídky, kontextovým klávesám lze jejich funkci vybrat ze široké škály funkcí. Levá klávesa má přednastavenu nabídku Jdi na kam si můžete vložit všechny své nejpoužívanější položky. Písmo na hlavním displeji může mít prakticky libovolnou barvu. Nehrozí tak jeho zánik na popředí tmavé tapety.

Tím ale možnosti personalizace zdaleka nekončí. I jednotlivé směry navigačního tlačítka mohou vykonávat jakoukoli funkci. Na hlavním displeji pak může být zobrazen i kříž s ikonkami, který prezentuje, jaké funkce jsou jednotlivým směrům přiřazeny.

Telefony Nokia si již dnes bez aktivního pohotovostního režimu ani neumíme představit. Skládá se z několika částí, které lze různě editovat a přemísťovat. Standardně je horní část vyhrazena rychlému přístupu k oblíbeným funkcím, které jsou znázorněny ikonkami. Střední část obsahuje rychlý přístup k hudebnímu přehrávači a vestavěnému rádiu. Úplně dole pak vidíte záznamy v kalendáři pro aktuální den. Na displeji také může být zobrazena poznámka nebo odpočítávací měřič.

Hlavní nabídku telefonu je možné zobrazit čtyřmi způsoby: jako matici ikon s popisky nebo bez popisků, jako seznam nebo formou záložek. Nejlepší je matice bez popisků, při tomto způsobu zobrazení se totiž na displej vejde všech jedenáct ikon. Popisek aktivní ikony pak vidíte vlevo nahoře. Ikony jsou vcelku pěkně vykresleny, aktivní ikona je animovaná. Jejich rozložení lze ve všech možnostech zobrazení přeskládat.

Další úrovně menu jsou různorodé. Někdy je popisek s ikonkou, někdy bez ní. V některých případech vidíte menším písmem napsánu i zvolenou položku, takže do další úrovně menu nemusíte ani vstupovat. Samozřejmostí je procházení nabídky pomocí klávesových zkratek. Barevné pozadí celého menu i tapetu na displeji lze jednoduše změnit pomocí pěti motivů. Další snadno stáhnete například z wapu.

Pohyb v menu je dostatečně rychlý, telefon reaguje bez zpoždění. Velmi praktické je inteligentní hlasové ovládání, ke kterému nemusíte nahrávat své hlasové poznámky a kterým lze aktivovat mnoho funkcí. Firmware telefonu lze uživatelsky aktualizovat přímo přes GSM síť. Nová verze se stáhne přes datové přenosy a ihned nainstaluje. Počítač není potřeba.


U fotoaparátu velký krok zpět

Nokia 6300 je vybavena dvoumegapixelovým fotoaparátem, jak je dnes u telefonů této cenové kategorie obvyklé. Maximální rozlišení fotografií tedy činí 1 200 × 1 600 bodů. Fotoaparát mě ale vcelku zklamal. Nokia tento model vybavila fotoaparátem bez autofocusu, krytky objektivu a diodového blesku. Krycí sklíčko objektivu je jen mírně zapuštěno, takže jeho poškrábání nehrozí. Budou na něm ale upívat otisky prstů, které doporučuji před každým focením očistit.

Nepříjemně mě ovšem překvapilo, že se telefon při fotografování drží nastojato a fotografie mají orientaci na výšku. Protože boční tlačítko fotoaparátu chybí, jako spoušť slouží střed navigační klávesy. Hledáček využívá celý displej a výsledná fotografie na něm není ořezána. Kvalita fotografií je průměrná. Při dobrém osvětlení jsou snímky slušné se solidní ostrostí a méně sytými barvami. Na jednolitých plochách je ale patrný šum. Vzhledem k absenci automatického zaostřování počítejte s rozmazanými makrosnímky a textem. Ten je čitelný jen při focení z větší vzdálenosti.

Fotoaparát nabízí standardní výbavu. Disponuje osminásobným zoomem, jeho použitím se ale velikost snímků zmenší na 320 × 240 bodů. Dále si v nabídce nastavíte vyvážení bílé a kvalitu snímku, zapnete samospoušť, sériové snímání nebo noční režim. Nechybí ani pětice barevných efektů. Pořízené snímky se dle vaší volby ukládají do paměti telefonu nebo na paměťovou kartu.

V telefonu je možné fotky prohlížet na celém displeji, vkládat do nich obrázky, texty nebo rámečky nebo je ořezávat. Snadno je také odešlete na jiné zařízení přes Bluetooth nebo vytisknete na tiskárně s podporou PictBridge. V Galerii je adresářová struktura vnitřní paměti telefonu a paměťové karty zcela oddělena. Není ale problém soubory přesouvat nebo je třídit do složek.

Největším zklamáním ale pro mě byl návrat zpět k natáčení videa jen v ubohém rozlišení 176 × 144 bodů. Očekával jsem, že Nokia 6300 bude stejně jako její kolegyně 6233 umět pořizovat videozáznamy ve VGA rozlišení. Bohužel se tak nestalo. Délka videa ve formátu 3GP je omezena jen velikostí volné paměti a při natáčení lze využít zoom.


 

Telefonování: videohovory netřeba

Jedním z hlavních rozdílů oproti modelu 6233 je absence podpory sítí třetí generace. S Nokií 6300 si tak zavoláte jen v GSM sítích o frekvencích 900/1800/1900 MHz. Jinak jsou telefonní funkce tradičně na vysoké úrovni a oproti jiným telefonům Nokia Series 40 třetí edice nedoznaly žádných změn.

Telefonní seznam v telefonu má kapacitu pro tisíc jmen a lze jej různě upravit podle svých potřeb. Ke každému kontaktu můžete uložit mnoho údajů. Jen namátkou pět telefonních čísel, e-mailovou, webovou a poštovní adresu, narozeniny, firmu, pracovní zařazení a přezdívku. Jméno je rozděleno na křestní jméno a příjmení. Díky tomu odpadnou problémy při synchronizaci telefonu s Outlookem. Kontakty lze odlišit rozdílnými vyzváněcími melodiemi a ke každému přidat obrázek nebo videoklip, který se zobrazí, pokud vám dotyčný zavolá. Zvuk ve sluchátku je kvalitní. K dispozici je i hlasité handsfree a záznamník hovorů.


V telefonním seznamu můžete nalézt jen kontakty uložené v telefonu, na SIM kartě nebo obojí společně. Vyhledávání mezi nimi probíhá postupným psaním. Telefonní seznam může být zobrazen jako obyčejný seznam jmen, seznam jmen i s číslem nebo jmen s přiřazeným obrázkem. Možnost zvětšení písma jistě přijde vhod osobám s horším zrakem. Aby toho nebylo málo, kontakty se dají roztřídit do skupin, podle nichž můžete filtrovat hovory. Zmínku si zaslouží i propracované hlasové vytáčení bez nutnosti namlouvání hlasových poznámek.

Vyzváněcí profily nabízejí široké možnosti personalizace telefonu. V telefonu je jich celkem sedm, přitom každý umožňuje nastavit vyzváněcí melodii, zvuky Push to talk, vibrace, tón zprávy i kláves. Díky nim můžete i filtrovat hovory. Každý profil lze aktivovat i dočasně s nastavením doby, kdy má vypršet. Jeden z profilů má název Letadlo a po jeho aktivaci se zcela odpojí vysílací část telefonu. Všechny další funkce ale zůstanou v provozu. Totéž se stane, pokud telefon zapnete bez vložené SIM karty. Telefon zvládne vyzvánět čtyřiašedesátihlasou polyfonií nebo jakýmkoliv souborem ve formátu MP3, AAC, WMA a AMR.


 

Práce se zprávami

Žádné změny oproti ostatním telefonům Nokia nenajdete ani v nabídce zpráv, která je dovedena prakticky k dokonalosti. Nokia 6300 zvládne kromě klasických textových zpráv posílat a přijímat i multimediální zprávy, zvukové zprávy přes MMS, bleskové zprávy přímo na displej a e-maily. Před začátkem psaní si zvolíte, který typ zprávy chcete vytvářet.

Editor textovek nabízí ihned po aktivaci políčko pro číslo příjemce. Číslo sem můžete vložit prostým napsáním, výběrem z telefonního seznamu, skupin volajících nebo ze seznamu posledních příjemců, což je velmi praktické a ušetří vám to čas. Poté se stačí jedním stiskem přepnout do pole pro vkládání textu a můžete začít psát. Pomáhat vám bude slovník T9, který má kvalitní slovní zásobu. Píše s diakritikou, kterou ale před odesláním ořeže. O plnou délku zprávy tak nepřijdete.

V nabídce si můžete vybrat ze tří velikostí písma. Při psaní zpráv se na displej vejde deset řádků nejmenšího fontu, největšího pak šest. Při čtení je to dvanáct a sedm řádků. Maximální délka jedné zprávy je tisíc znaků. O počtu napsaných znaků i částí, do kterých bude zpráva rozdělena, jste neustále informováni. Paměť pro zprávy všeho druhu je sdílená.

Editory pro MMS zprávy najdete v telefonu překvapivě dva. Jeden je klasický, tak jak jej známe z jiných telefonů Nokia poslední doby. Druhý vytváří multimediální zprávy plus, do kterých můžete kromě klasických objektů vložit prakticky jakýkoliv soubor v telefonu i v nepodporovaném formátu. Přidat lze i fotografii v plném rozlišení, vizitku nebo záznam z kalendáře. Oba editory ale maximální velikost MMS zpráv omezují na hodnotu 300 kB.

E-mailový prohlížeč je opět vestavěná javová aplikace. Jeho načítání i reakce jsou proto pomalejší. Zvládá pracovat s protokoly POP3, SMTP a IMAP4. Při odesílání dokáže e-mailovou adresu najít v telefonním seznamu. Automatické stahování zpráv ale nastavit nelze. Obsahuje také jednoduchý filtr nevyžádané pošty. Maximální velikost odesílaných příloh není omezena. Stahovat se můžou jen hlavičky nebo celé zprávy s přílohami do 300 kB.


Organizace času: špičkový kalendář

Žádná změna se neudála ani u organizačních funkcí, kterým opět není téměř co vytknout. Kalendář nabízí měsíční, týdenní a denní pohled. Díky rozměrnému displeji ihned pod měsíčním náhledem vidíte poznamenané události ke zvolenému dni. Týden v kalendáři může začínat pondělím, nedělí nebo sobotou. Vkládané události jsou pěti typů: jednání, volání, narozeniny, poznámka a upomínka. Každý typ má pak svoje specifické položky. Ať již se jedná o dobu zahájení a ukončení, způsob výstrahy s možností libovolného předstihu nebo denní, týdenní, dvoutýdenní, měsíční a roční opakování. Neděle jsou v měsíčním náhledu zvýrazněny červenou barvou, dny s poznačenou událostí pak tučnějším písmem, které ale není na první pohled patrné.

Úkolovník umožňuje poznamenávat úkoly s třemi prioritami důležitosti. Je možné jim nastavit i upozornění a po splnění je odškrtnout. Snadno je také přesunete do kalendáře. Poznamenat si můžete i textovou poznámku o maximální délce tři tisíce znaků. Budík je opakovaný s možností nastavení dnů týdnu, ve kterých se má ozvat, a umí budit i při vypnutém telefonu. Probouzet se můžete i pomocí vaší oblíbené rozhlasové stanice.


Z ostatních organizačních funkcí v telefonu ještě najdete diktafon, jehož maximální délka záznamu je šedesát minut, stopky, odpočet času a kalkulačku. Ta je sice velmi propracovaná a nabízí i složitější matematické funkce, jako je sinus a kosinus nebo převod měn, priorita matematických operací jí ale stále nic neříká. Ve složce s Java aplikacemi na paměťové kartě ještě najdete aplikaci Sensor pro textovou komunikaci přes Bluetooth, propracovaný převodník měn a všech možných jednotek a aplikaci Presenter pro dálkové ovládání prezentací na počítači.

 

Přehrávač z XpressMusic pro všechny

Hudební přehrávač, s kterým jsme se poprvé seznámili v hudebním telefonu Nokia 5300, najdete i zde. Jedná se o velmi propracovaný přehrávač s širokými možnostmi nastavení, který kromě běžných funkcí zvládne i třídit skladby podle interpreta, alba, žánru a skladatele. Rozumí si s formáty MP3, MID, AAC, AAC+ a WMA a díky podpoře profilu A2DP může hrát i do bezdrátových Bluetooth sluchátek.

V krabici najdete společně s telefonem také sluchátka s mikrofonem na kabelu. Nesou označení HS-47 a i při prudších pohybech hlavou drží dobře v uších. Pokud od nich nebudete očekávat zázraky a hudební přehrávač budete používat pro občasný poslech, budete s jejich kvalitou produkce spokojeni. Mají 2,5mm jack, takže je za vlastní bez redukce nevyměníte. Hudbu lze upravit pomocí ekvalizéru nebo funkcí pro rozšíření sterea. Nokia 6300 má jen jeden hlasitý reproduktor na své zadní straně, který hraje taktéž obstojně. K jeho ztlumení nedojde ani po položení telefonu na stůl.

Pokud vás soubory MP3 omrzí, můžete si zapnout stereofonní FM rádio. Stanici si lze vyhledat automaticky nebo přímým zadáním frekvence. Do paměti je možné uložit a pojmenovat až dvacet stanic. Rádio hraje i přes hlasité reproduktory ale vždy jen s připojenými sluchátky, která slouží jako anténa. Funkci Visual Radio u nás bohužel nevyužijete. Podpora RDS chybí. Videopřehrávač si rozumí s formáty 3GP a MP4. Video roztáhnete na celý displej a lze ho i přetáčet. V celoobrazovkovém módu ale stále překážejí popisky kláves, které nelze odstranit.

Java hry jsou stejně jako všechny ostatní aplikace uloženy na dodávané paměťové kartě. V telefonu jsou předinstalovány tři: třetí generace klasického hada, hůře hratelný trojrozměrný fotbal a sudoku ve formátu Flash, s kterým si telefon kromě Javy MIDP 2.0 také rozumí. Podle výsledků aplikace jBenchmark není javové prostředí v telefonu příliš rychlé.

Výsledky aplikací jBenchmark:

 • jBenchmark 1.0: 1841 bodů
 • jBenchmark 2.0:   283 bodů

 

Na data i s Operou Mini

Jak jsem se již zmínil dříve, Nokia 6300 nepodporuje sítě třetí generace. Z datových technologií tak v telefonu zůstalo jen EDGE, GPRS (obě ve třídě 10) a archaické HSCSD. Chybí také infraport, což již dnes nebude většině uživatelů vadit. Zastoupí ho Bluetooth a miniUSB konektor. Datový kabel není v základním balení, jeho obstarání ale díky tomuto konektoru nebude problém. Po propojení telefonu s počítačem si můžete vybrat ze tří režimů. Kromě režimu pro synchronizaci to je také režim pro tisk fotografií standardem PictBridge a režim USB Mass Storage pro přenos dat, kdy se paměťová karta zobrazí v počítači jako další disková jednotka. Telefon se při připojení kabelem nenabíjí.

Vestavěný wapový prohlížeč si kromě wapu 2.0 rozumí s i HTML stránkami. Samozřejmostí je možnost změny velikosti písma. Při nastavení nejmenšího fontu se na displej vejde až jedenáct řádků textu. Nemůžou chybět záložky nebo přímé zadání adresy. Konkurenci tomuto prohlížeči pak dělá známá javová Opera Mini, která je předinstalována na paměťové kartě. K telefonu dostanete ještě CD, na kterém jsou kromě krátkého seznámení s telefonem připraveny k instalaci programy PC Suite, Adobe Photoshop Album pro správu fotografií a Nokia Wireless Presenter pro ovládání prezentací přes Bluetooth.

Žádné komentáře
 
PiVkA team, webmaster PiVkA|Gambrinus